Лабораторія невирішених проблем “Імідж у нашому житті”(Для учнів 8-11 класів)


скачанные файлы (3)
Мета: допомогти вихованцям правильно визначити поняття «імідж», його складові; підвести учнів до усвідомлення важливості створення власного іміджу, прагнення до самовираження та самовдосконалення; формувати у вихованців уміння відстоювати свою думку, наводити аргументи, прислухатися до думки ровесників; сприяти дружній, діловій атмосфері в класі.

Обладнання: ватмани, вирізки ілюстрацій, клей, ножиці, фломастери, пам’ятки-краватки (для кожного учня), потяг з вагончиками, магнітофон, музичний супровід, фліп-чарт, електронна презентація, мультимедійна дошка, паперові макети футболки.

Хід заняття:

І. Інформаційне повідомлення вчителя.

Прогулюючись вулицями міста, ми часто зупиняємося біля кіосків. Наш погляд мимоволі зупиняється на барвистих, яскравих журналах. Ви не планували затримуватися біля них, але тепер просто не можете відвести очей…

Існує ціла індустрія, мета якої – привернути увагу покупця. Так, жінки на обкладинці – завжди гарні і привабливі, завдяки цифровій фотографії їхні риси обличчя видаються досконалими і без жодних вад. Ви захоплюєтесь одним образом, другим, третім… І ось мети досягнуто – журнал уже у ваших руках. А як же ви? Ваша мрія, ваше життя, ваші переконання, ідеали… Яка індустрія проілюструє ваш образ? І хто знає, що саме потрібно ілюструвати? Що допоможе у житті досягнути своєї мети? Хто так гарно й майстерно презентувати вашу індивідуальність? Звичайно ж, ви самі!

Сьогодні ми поговоримо про те, що саме означає «презентувати свій образ» (з англійської – «імідж»).

У сучасному світі слово «імідж» є досить модним. Частіше ми згадуємо про нього, коли говоримо про політиків, акторів, співаків тощо.

Що ж таке імідж? Як він створюється? наведіть приклади.

Учні висловлюють свої думки

Вчитель: Отже, імідж (з англ.) – це образ, який створюється для покращення діяльності кожного з урахуванням його особливостей.

Розширимо поняття іміджу.

  • Чи мають свій образ (імідж) країни, зокрема наша?
  • У чому він виявляється?

ІІ. Асоціативний ряд до слова ІМІДЖ.

На фліп-чарті по вертикалі записуються слова:

І_____________________________________

М____________________________________

І_____________________________________

Д____________________________________

Ж___________________________________

Учні відповідають на це питання, вносять свої відповіді на плакат, що розміщений на дошці. Аналізуючи відповіді учнів, вчитель виділяє три рівні створення іміджу: зовнішній, змістовий, емоційний

ІІІ. Самопрезентація.

Майстер-клас «Вихвалянки»

Мета: розвивати в учнів навички короткої само презентації.

Методика проведення: педагог пропонує учням пригадати, чим кожен з них міг би пишатися. Потім учасник вимовляє вголос фразу: «Не хочу хвалитися, але я …», і пропонує свій варіант закінчення. Наприклад: «Не хочу хвалитися, але я вмію пекти смачний торт»

Арт-техніка «Футболка».(Під музичний супровід)

Мета: навчити учнів різноманітним прийомам самовираження.

Приладдя:  паперові макети футболок, фломастери, скотч.

Методика проведення:  педагог звертає увагу учасників на те, що популярною формою одягу в молоді є футболки. На них зображені портрети молодіжних кумирів, назви відомих фірм, емблеми. Тобто такі футболки є своєрідною рекламою когось або чогось. Після цього вчитель роздає кожному учаснику паперовий макет футболки і просить кожного оформити свій дизайн футболки, яка б могла слугувати саморекламою учасника. Для роботи відводиться 10-15 хв. Після цього кожен презентує свою футболку і кріпить її за допомогою скотча на дошці, стенді чи стінці.

Питання для обговорення:

  1. Чи сподобалася Вам ця робота?
  2. Що нам дало виконання цього завдання?
  3. Як вибирали варіанти дизайну Вашої футболки?

ІV. Міні-проект. Створення колажу. (Робота в групах).

Вч. Наступне завдання ми будемо виконувати в групах. Перед вами – ватман і набір ілюстрацій. За 7-10 хв. вам потрібно скласти колаж, який би проілюстрував:

І група – імідж щасливої сім’ї.

ІІ група – імідж успішної людини.

ІІІ група – імідж сучасної школи.

ІV група – позитивний імідж вашого однолітка.

ІV група

Виконуючи завдання, користуйтеся пам’яткою, що лежить у вас на столі. Закінчивши роботу, ви маєте захистити свій проект.

(Учні працюють у групах, потім один представник захищає проект.)

Вчитель: (робить підсумок діяльності учнів). Мене приємно вразило те, що на жодному проекті немає згадки про шкідливі звички. Я думаю, це тому, що ви розумієте, що тільки здорова людина та здорова родина можуть досягти успіху. А країна, нація якої здорова, буде процвітати.

Завдяки роботі четвертої групи ми ознайомилися з іміджем нашого ровесника. Можливо, цей образ наштовхне вас на створення власного іміджу.

V. Електронна презентація «Імідж мого кумира».

Дітям було дано випереджувальне завдання підготувати електронну презентацію про імідж свого кумира. Вони показують і презентують її

VІ. Створення пам’ятки-краватки «Створення власного іміджу».

Вчитель: Коли я розмірковувала над цією проблемою, мені раптом захотілося залишити вам на згадку про нашу зустріч поради, які, можливо, допоможуть вам у створенні власного іміджу. Вони оформленні у вигляді краваток, тому що саме краватка для мене є символом інтелігентної, вишуканої, успішної молодої людини.

Вчитель разом із дітьми зачитує поради

VІІ. Творча робота в групах «Імідж мого класу».

Вч. Кожен колектив має свій імідж, який складається з іміджу осіб, які в нього входять. Друзі! Я пропоную скласти імідж вашого класу, який ми оформимо, припустимо, у вигляді потяга з вагончиками, тому що він стрімкий, символізує швидкий рух уперед. Адже досягти мети можна різними шляхами. Створення іміджу вашого класу прискорить її досягнення. (Групи отримують завдання: протягом 5-ти хвилин скласти і записати на вагончиках:

І група – завдання класу.

ІІ група – зовнішній імідж класу.

ІІІ група – змістовий імідж класу.

ІV група – емоційний імідж класу.

VІІІ. Вправа з елементами візуалізації «Лінія життя».

Обладнання: аркуші, олівці, фломастери, клей, газети-журнали для виготовлення колажу, ножиці, столи.

Кожному учаснику дають великий аркуш, який кладеться вертикально перед собою. Починаймо роботу.

Намалюйте лінію.  Вибір кроків життя, які вам хочеться розглянути, спланувати – за вами. Це можуть бути кроки в 3-5-7 років. То ж вам потрібно зробити розмітку вздовж усієї лінії. Зробіть кроки свого майбутнього, сплануйте його. Ви можете розміщувати на цих відрізках символи, які самі намалюєте або візьмете зі старих журналів. Можна показати свій життєвий шлях за допомогою різних кольорів.

Після цього кожний учасник презентує значущу подію свого майбутнього і пояснює заходи, які допомагали у досягненні цілей.

_____________________________________________________________

     Минуле                    Теперішнє                                    Майбутнє                                                                              

ІХ. Рефлексія.

Вчитель: Що нового ви дізналися на сьогоднішній годині спілкування?

Я стверджую, що ми завжди можемо більше, ніж уявляємо. Щоб проілюструвати це твердження, пропоную виконати таку вправу.

Встаньте, будь ласка, і зосередьтесь.

Поверніть тулуб максимально вправо, не відриваючи ніг від підлоги.

Зафіксуйте поглядом крайній об’єкт, який ви можете побачити.

Поверніться назад, заплющіть очі і пригадайте, що ви зафіксували.

А тепер поверніться ще раз – і ви побачите, що ваш погляд сягнув далі, ніж попередній раз.

   Так і в житті – ми можемо набагато більше, ніж уявляємо.

 

Поділитися:
Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *