Мета: сприяти формуванню в учнів особистої системи цінностей, усвідомлення приорітету духовних цінностей, визначення життєвої мети, розвивати вміння працювати в групах, вміння зв’язно висловлювати думки; виховувати позитивні риси характеру, почуття толерантності, вміння адекватно реагувати на життєві випробування.
Обладнання: папір, ножиці, стікери, олівці, піраміда, мультимедійні презентації, вислови відомих людей, кольоровий папір.
Епіграф:«Життя-це те, що люди більше
всього бажають зберегти і менше
всього оберігають»
(Жан де Лабрюйер)
Хід тренінгу
I. Вступ
1. Створення позитивного настрою. Вітання
Візьміть промінь сонця, і спрямуйте його туди, де панує темрява.
Візьміть усмішку і подаруйте її тому, хто її так потребує.
Візьміть доброту і подаруйте тому,хто сам не вміє віддавати.
Візьміть віру і дайте кожному,хто її не має.
Візьміть любов і несіть її всьому світові.
Дякую!
2.Вправа «Знайомство»
Учасники по черзі закінчують речення, розповідають, «Я, Леся, цінністю для мене є….»
3. Правила роботи в групі
Мета: створити правила роботи в групі, сприяти створенню робочої доброзичливої атмосфери під час тренінгу.
Сьогоднішня розмова вимагає уваги та зосередженості від кожного з вас. Тому хочу нагадати, що на занятті не може бути правильних і неправильних відповідей – існує думка кожного і саме вона є цінною. Для ефективної роботи нам необхідно виробити (повторити) правила спілкування.
Правила:
-бути уважними;
– бути активними;
-уміти слухати, не перебивати;
-дотримуватися регламенту;– бути толерантними;
-правило піднятої руки.
Читати далі Тренінг «Цінність життя і здоров’я» (Для учнів 7-9 класів)
