Кінолекторій «Небесна сотня у вирій відліта…” (Для учнів 8-11 класів)

d5ccb8ce30363a98465341c47d0c125e

Мета заходу: активізувати пізнавальну діяльність учнів, розвивати творчі, комунікативні, креативні здібності учнів; виховувати інтерес до історії держави, художньої творчості, шанобливе ставлення до Батьківщини; формувати уміння і навички пошуку, обробляння й використання інформації; оперувати теоретичними поняттями і термінами; розвивати навички виразного читання поетичних творів, уміння досліджувати, узагальнювати, орієнтуватися в інформаційному просторі, працювати на сайтах в Інтернеті,
Очікувані результати: усвідомлення відповідальності за майбутнє країни,
Обладнання: комп’ютер із доступом у мережу Інтернет, плакати, фотографії, дерево роду, карта України, державна символіка

Хід заходу

І. Вступна частина

Учитель. Сьогодні ми зібрались, щоб вшанувати пам’ять Небесної Сотні, пам’ять загиблих під час Єврореволюції, Революції гідності, як її називають у народі. Єврореволюція – це національно-патріотичні протестні акції в Україні, передусім проти корупції, соціальної нерівності, свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення, а також на підтримку Європейського вектора зовнішньої політики в Україні.

ІІ. Основна частина

Учитель: Колись давним-давно на нашій рідній землі перекидали люди маленьку насінину, ніби зігрівали її своїми руками. Та й вирішили дати їй життя – посадили. Опинившись у ґрунті, зернятко не гаяло часу, одразу проросло. Із землі пробився ніжний паросток, який із часом виріс у розкішне дерево, яке й об’єднало всі народності України в єдину родину.Тому й називають таке дерево деревом роду, бо стовбур у нього один, а гілочки такі різні, талановиті, неповторні. Україна – це велика родина, а починається вона із сім’ї, роду, родини.

Кожен з нас — це Батьківщина, яка подібна до величезного дерева, на якому не порахувати листя. І усе, що ми робимо доброго,  додає йому сили. Але будь-яке дерево  має корені. Без коренів його повалив  би навіть несильний вітер. Корені живлять дерево, зв’язують його із землею.

«Без кореня і полин не росте»,— говорить народна мудрість. Корені це те чим  ми жили вчора, рік тому. Це наша історія, конституція, символи, патріотизм, родина…

Учитель: Людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу.(Учні презентують свої родинні дерева, розповідають про свою сім’ю)

Учитель: Згадаймо, які лиха  пережив український народ?

(Орієнтовні відповіді учнів: навала монголо-татар, боротьба козаків з поляками за визволення України, Перша і Друга світові війни, мільйони померлих, Голодомор, Чорнобильська катастрофа та інші)

Учитель: Але попри ці жахливі події український народ вистояв, отримав перемогу в боротьбі за визволення держави, і ваше завдання – не допустити більше таких помилок і пам’ятати про своїх пращурів, які відстояли наше з вами право на вільне життя

Учитель: Як відомо, історію творять самі люди. Окремі особистості прославляють нашу державу, звеличують її ім’я на міжнародному рівні. У листопаді минулого року Україна почала писати нову сторінку своєї історії. Пригадаймо, з чого все почалося? Спробуємо пережити ще раз події, які змінили нас і нашу країну, згадаємо тих, кого сьогодні справедливо і трагічно називають Небесно сотнею!

Перегляд відео про Небесну Сотню

Не зважаючи на те, що засоби масової інформації постійно висвітлюють події у країні, необхідно згадати з чого усе почалось три місяці тому. Протести почалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України  про призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і значно поширилися після силового розгону демонстрації у Києві вночі 30 листопада.  Під час протестів відбувалися мітинги, демонстрації та студентські страйки. З початку Майдану за офіційними даними загинуло близько 100 протестуючих, поранено більше 2000, серед них двоє – громадяни Польщі, а кількадесят осіб зникло безвісти. Загальна кількість постраждалих біля 2,5 – 3 тисяч чоловік. Серед них 136 журналістів, які виконували свої професійні обов’язки. Перші вбивства протестувальників на

Майдані відбулися 22 січня 2014 року: тоді під час наступу «Беркуту» на вулиці Михайла Грушевського у Києві вбиті Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня від катувань та переохолодження помер Юрій Вербицький. Після того ще кілька активістів померли в лікарнях від отриманих поранень. Пік смертей на Майдані припав 18–20 лютого, коли в сутичках із силовиками загинуло близько ста людей. 21 лютого 2014 року на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями. У жалобних промовах їх назвали «Небесною Сотнею». Під час прощання із загиблими зі сцени Майдану звучала пісня «Гей, пливе кача…»

Перегляд відео «ТСН. Перелік загиблих Небесної Сотні поіменно»

ТСН. Перелік загиблих Небесної Сотні поіменно
Діти позначають міста, звідки родом герої Небесної Сотні.

Вправа «Думки та мрії героя»

І група. Діти пишуть про думки героїв Небесної Сотні, з якими вони йшли на Майдан;
2 група – мрії та заповіді героя. (на стікерах)

Думки героя Мрії героя

Учитель: Коли перед очима зринають кадри із пораненими та вбитими героями, проглядаючи фотографії Небесної Сотні, дивлячись їм у вічі, ми розуміємо, що вислів «душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з Гімну. Небесна Сотня віддала життя за кожного з нас! Не забуваймо про це!
Вічна пам’ять! (учні запалюють свічки, «хвилина мовчання»)
Герої – це звичайні люди. Ви зібрали фотографії героїв ХХ століття, героїв, яких з нами уже нема… Погляньмо, хто ж ці герої! (учні, користуючись проектором, показують зібрані фотографії під звуки старої лемківської пісні «Гей, пливе кача…» у виконанні «Піккардійської Терції»)

Заключна частина

Учитель: Підводячи підсумки, скажіть:

– Чи хотіли б ви мати іншу Батьківщину?

– Як би ви хотіли покращити своє життя в нашій державі?

– Як зараз ви можете примножувати славу України?

Учитель: Тож примножуймо багатство нашої України, доки світить сонце над землею, щоб наливалось добром кожне серце. І пробудиться тоді ще більша повага до народної пісні, танцю, до їх миловидості та краси. І буде гордість за нашу Україну, й заживемо ми щасливо і довго. Люди потягнуться одне до одного, як соняшник до сонця!

Результат нашого квесту нехай стануть буклети, які ви розробите і оформите до кінця наступного тижня. Нехай цей захід нагадає ще раз, що ми творимо історію вже сьогодні, і кожен з нас – відповідає за майбутнє України!

Дітям пропонується на листочках – стікерах мака записати свої мрії і побажання для своєї Батьківщини, прокоментувати  їх  і розмістити на плакаті «Я – частинка тебе, моя Батьківщино».

Поділитися:
Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *